KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsningar 13656441
nr 1365 6441
Endre Nemes
(1909-1985), Sverige
Etsningar, 2 st, Signerad, numrerad 81/100,1972. Motivet: 17x16cm
Endre Nemes, född 1909 i Pecsvarad, Ungern, död 1985, svensk målare.
måndag 7 december 2020
kl 18:36:01
Endre Nemes
Läs mer om Endre Nemes